Chci začít vydělávat online

Chci začít vydělávat online

Nejspíš právě teď hledáte informace, jak začít vydělávat na internetu, čtete tenhle článek, a nacházíte přesně tam, kde já. Ne fyzicky, ale ve stejné situaci.

Chodíte do práce na „8 hodin“ denně, nebaví vás to, vstáváte za tmy dřív než ostatní a děsí vás představa, že tohle budete dělat dalších 30-40 let.

Jestli vás to uklidní, nejste v tom sami. Mě tahle představa děsí už pěkně dlouho. Máme doma navíc malé prcky a na nich si uvědomuji nejvíc, že to chce změnu. Přijdu domů z práce, vidím je tak 1-2 hodiny, ale to už je večeře, koupání a spát. Takhle přicházím o nejhezčí čas s nimi, zatímco sedím v práci.

V úvodu jsem schválně dal do uvozovek těch 8 hodin denně. Když si vezmu můj případ, tak 8 by bylo docela dobrý.

Ale není. Musím si ještě přidat čas na dojíždění z a do práce, pauzu na oběd a to mi pak v součtu dává nějakých 11-11,5 hodin denně mimo domov. Nešel by ten čas využít nějak jinak…?

 

Když hledáte práci přes internet

Denně lidi hledají na internetu práci přes internet. Denně se na pracovních portálech a facebookových skupinách  objevují desítky nabídek. Většinou se jedná o MLM (Multi-level-marketing).

Tedy prodávejte naše produkty, sežeňte 10 lidí, kteří taky budou prodávat naše produkty, a když každý z nich sežene dalších 10 lidí, kteří budou prodávat naše produkty, tak budete mít parádní síť, která bude vydělávat za vás. Ideální scénář, kde se ale nadřete a ve finále vydělá hlavně ta firma, která něco prodává.

Druhý efekt toho je, že se vám dost zhorší vztahy s kamarády  dost možná o pár z nich přijdete. Budete totiž své okolí neustále přemlouvat ke koupi produktů, případně aby se taky zapojili do sítě.

Radím vám dobře, vyhněte se těmto nabídkám.

 

 

Jak opravdu vydělat na internetu peníze

Peníze vám zadarmo nikdo nedá. Není to jednoduché a musíte pro to něco udělat.

Teoreticky to mám zmáknuté, jenom jsem se k tomu ještě neodhodlal (protože závazky – hypotéka, rodina, …).

Chcete-li začít vydělávat online (a já chci a proto píšu tenhle blog), musíte se ideálně naučit nějakou službu, o kterou je na internetu zájem.

Např. tvořit webové stránky nebo psát články.

Občas stačí, když máte dobrého koníčka a jste v tom fakt dobří. Můžete se totiž docela dobře živit např. prodejem fotografií.

Všechny možné způsoby, jak začít vydělávat na internetu pak sepíšu do vlastního článku.

 

Moje cesta, kterou chci jít, je tvořit weby na zakázku, tvořit weby určené k prodeji a třeba časem vybudovat vlastní eshop.

Cíl je jasný, přejít ze zaměstnání na volnou nohu a pracovat z domova. Netuším, za jak dlouho se mi to může podařit. Určitě to nebude hned a nebude to snadné.

Docela rozumná a motivační pomůcka, která mě žene dopředu je, že se stačí naučit vydělat první stovku/tisícovku. Pak tenhle postup jenom opakovat a zdokonalovat.

 

Proč to píšu

Chci začít vydělávat na internetu. Nechci být do konce života jenom zaměstnanec, který poslušně plnil pokyny a vzorně dodržoval docházku.

Začínám na tom pracovat právě teď a sem si chci odkládat své postupy. Věřím, že to může posloužit i někomu dalšímu. A pokud bych pomohl jenom jednomu člověku, tak to má smysl.

Budu se dělit o své úspěchy, ale věřím že ze začátku hlavně chyby. Chybami se člověk učí.

Zároveň si chci dělat i něco jako měsíční shrnutí, kolik peněz jsem investoval/utratil a kolik jsem na internetu vydělal. Tím uvidím, jestli jdu správným směrem, nebo mířím do záhuby zpátky do práce.

 

Jirka

7 komentářů u „Chci začít vydělávat online“

 1. Zrovna fotobanky jsou hodně tvrdé prostředí, možná dokonce nejtvrdší – je třeba neskutečně dřív, na nějaké rozumnější výdělky se čeká minimálně řadu měsíců a vstupní investice do fototechniky není zrovna prkotina. Doby, kdy to šlo bastlit s levnou výbavou a nebylo potřeba moc něco umět jsou nenávratně fuč, konkurence je neskutečná a návratnost se rok od roku zhoršuje.

  Z mé osobní zkušenosti bylo vydělávání copywritingem, online marketingem i třeba tvorbou/správou webů mnohonásobně snazší, výnosnější a hlavně rychlost růstu výdělků je úplně jinde. Trošku ošidný je ještě affiliate/dropship, pokud člověk nemá obchodního ducha – získat pár korun je snadné, ale vybudovat solidní a stabilní příjem není zas taková legrace.

  • Ahoj.
   Díky za sdílení zkušeností. Popravdě znám mraky affiláků, copywriterů, online marketérů i pár provozovatelů eshopů. Zatím ale neznám nikoho (ať už osobně, nebo skrze blog), koho by fotobanky živily (nebo je to tím, že fotografové a grafici o tom neblogují?). Tak možná už vím proč.
   Pro zajímavost – jak dlouho se tomu věnuješ a jak daleko zpět je doba, kdy to bylo takhle snažší, jak popisuješ?

Napsat komentář